WERNISAŻ TRZECH WYSTAW – relacja

Zapraszamy do obejrzenia relacji z WERNISAŻU TRZECH WYSTAW Grupy Paparazzi Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie. Przypominamy o możliwości zwiedzania wystaw do końca października w GALERII NA PIĘTRZE Filii „MDK przy Czapli”, ul. Czarnieckiego 8.

Dziękujemy serdecznie za udział w naszym wydarzeniu

Film & montaż: Aleksandra Borysiewicz

OD GRUPY PAPARAZZI:
Ten szczególny wieczór był podsumowaniem Naszej rocznej pracy w Grupie Paparazzi i jest nam niezmiernie miło, że zechcieliście tego dnia świętować wspólnie z nami. Okazja była tym bardziej szczególna bo tego wieczoru prezentowaliśmy trzy wyjątkowe wystawy:
Grupy Paparazzi – UBRANA W TANIEC zrealizowana przez pięć wspaniałych młodych kobiet:
Paulinę Bielecką
Katarzynę Dzik
Magdalenę Dobek
Oliwię Nadolską
oraz Anastazję Romańczuk
UBRANA W TANIEC miała być towarzyszącym wydarzeniem Zespołu Tańca Jazzowego Ballo o nazwie BALLO FASHION SHOW i to właśnie nasza pierwsza inspiracja którą uwieczniliśmy na naszych zdjęciach.
Tytuł naszej zbiorowej ekspozycji UBRANA W TANIEC nie jest przypadkowy chociaż wyraźnie rysuje motyw tańca, to jednak tancerki i kostiumy taneczne miały odzwierciedlać fotografię mody a nie tańca…

Kolejną z ekspozycji wystawienniczych jest debiutancka wystawa fotografii OLIWII NADOLSKIEJ. Swoim zaangażowaniem, pracą i twórczą postawą zapracowała sobie na indywidualną promocję swojej fotograficznej działalności.
Podczas wystawy Oliwka zaprezentowała swoje najlepsze zdjęcia o tematyce modowej i portretowej.

Ostatnią ekspozycją znajdującą się w naszej pracowni jest wystawa podsumowująca Konkurs Fotograficzny Młodzieży „Świat widziany z okna”. Trudny czas pandemii i lookdownu, #zostań w domu oraz nagle zamknięty świat w czterech ścianach sprowokował potrzebę do realizacji takiego konkursu który promował by akcję ZOSTAŃ W DOMU a tym samym .. choć w niewielkim stopniu …realizował potrzebę artystycznego wyrazu gdy wszelkie możliwości bezpośredniego kontaktu z kulturą i sztuką były niemożliwe. Pragnęliśmy pokazać tym samym, że dom to również przestrzeń do rozwoju kreatywnego myślenia i patrzenia na świat przez obiektyw aparatu.
Basia Derlak – wokalista zespołu Chłopcy kontra Basia, która we współpracy z Wielądkiem stworzyła teledysk do utworu Wilk. apokryfy – tak nazywa się zespół Derlak & Wielądek, stali się inspiracją do tworzenia na całym świecie. Ich magiczny teledysk powstał w odpowiedzi w tym trudnym czasie na prośbę Basi o sfilmowanie widoku z okna. Odzew ludzi umożliwił realizację video z wielu zakątków świata. Zespół stał się patronem naszego wydarzenia.

Pragniemy również złożyć oficjalne podziękowania na ręce naszych sponsorów dzięki którym nasze wydarzenie miało wyjątkową oprawę.

Pani Daria Malinowska
Print Revolution