BYŁO

VII Przegląd Piosenki Turystycznej

W tym roku po raz siódmy odbył się w MDK Przegląd Piosenki Turystycznej. Wzięło w nim udział 11 wykonawców: solistów, duetów i zespołów z Chełma oraz z powiatu chełmskiego. Imprezę zorganizowali: oddział PTTK w...

Konkurs wiedzy o Chełmie

Członkowie koła turystycznego „MłoDziK” (nauczyciel Sławomir Korpysz) zajęli czołowe miejsca w VIII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Chełmie, który został zorganizowany przez Oddział PTTK w Chełmie przy współpracy z SP Nr 6 w Chełmie i...

Wyniki konkursu Młody Patriota

W środę 16 listopada zapraszamy na podsumowanie konkursu plastycznego Młody Patriota organizowanego w ramach projektu „Chełmski Artystyczny Maraton Patriotyczny”.

Wyniki konkursu Drugie Życie Śmieci

Znamy już zwycięzców siódmej edycji Konkursu Ekologicznego Drugie Życie Śmieci (szczegóły w protokole). Na podsumowanie konkursu i wręczenie nagród zapraszamy 17 listopada o godz. 11 do Galerii na Górce MDK.

Chełmski Artystyczny Maraton Patriotyczny

Stowarzyszenie Rady Rodziców przy Młodzieżowym Domu Kultury w Chełmie we współpracy z MDK realizuje projekt Chełmski Artystyczny Maraton Patriotyczny. Niezmiernie miło nam poinformować, że na to działanie otrzymało dotację w wysokości 75 tys. zł.

Projekt „Bezpieczna jesień”

Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie realizuje projekt „Bezpieczna jesień”. Wśród zaplanowanych działań są m.in. warsztaty plastyczne, konkurs, wycieczka, mini-konferencja, quizy oraz spotkania z policjantami i strażakami.

Konkurs na plakat „Młody Patriota”

Czym jest dla Was patriotyzm? Jak może się przejawiać? Jakimi symbolami można go przedstawić? Pokażcie to nam, przygotowując plakaty patriotyczne na konkurs Młody Patriota. Na Wasze prace czekamy do 14 listopada. Szczegóły w regulaminie.

Kościuszkowskim szlakiem

Turyści z koła „MŁoDziK” zajęli czołowe miejsca w konkursie krajoznawczo-przyrodniczym o Strzeleckim Parku Krajobrazowym rozegranym podczas 56. Rajdu „Kościuszkowskiego”. Jakub Sobipan wywalczył trzecie miejsce, a Rozalia Filipczuk uzyskała czwartą lokatę.

Drugie Życie Śmieci – siódma edycja

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w VII Konkursie Ekologicznym „Drugie Życie Śmieci”. Na Wasze prace czekamy do 10 listopada. Szczegóły w regulaminie.

Plastelownia zaprasza na wystawę

W Galerii na Górce można oglądać wystawę „Plastelownia”. Na ekspozycję składają się prace, które powstały w Pracowni Plastycznej Plastelownia w ciągu ostatnich trzech lat.

Teatr na Poduszkach

Wraz z początkiem jesieni rozpoczynamy kolejną odsłonę „Teatru na poduszkach”. Pierwszy spektakl, w wykonaniu Teatru Form Wielu z Płocka obejrzymy już w najbliższą sobotę.

Powędrowali jesiennymi szlakami

Udziałem w 62. Rajdzie „Jesiennym” członkowie Koła „MłoDziK” zainaugurowali jesienny sezon turystyczny. W imprezie uczestniczyli uczniowie z Chełma, Czułczyc, Pawłowa, Sawina oraz turyści indywidualni m.in. z Poniatowej.