LATO 2019

Tak bawiliśmy się podczas Kolorowego Lata w Mieście z MDK

Co roku, podczas wakacji Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie zaprasza dzieci i młodzież do wspólnego spędzania czasu podczas Kolorowego Lata w Mieście. Tak było i w tym roku. Koniec czerwca i cały lipiec trwały zajęcia i warsztaty: plastyczne, wokalne, teatralne i naukowe. To nie wszystko. Podczas zajęć modelarskich budowaliśmy latawce i mikroszybowce. Na warsztatach kulinarnych wspólnie gotowaliśmy i poznawaliśmy kulturę odległych zakątków świata. Jeździliśmy też na wycieczki do najatrakcyjniejszych miejsc regionu. To były naprawdę udane wakacje z MDK.

Zajęcia i zawody modelarskie
Pracownia modelarska Dedal i Ikar dla wszystkich miłośników modelarstwa przygotowała warsztaty i zawody. Na torze modelarskim w parku osiedla T. Kościuszki odbyły się Wakacyjne Zawody Latawcowe „Zawsze pod wiatr”, w których wzięli udział uczestnicy warsztatów modelarskich „Zrób to z nami – latawiec malajski”.Kolejne wyzwanie, tym razem dla miłośników motoryzacji, to wakacyjne zawody modeli samochodów zdalnie sterowanych „Na złamanie karku”. Samochodowe rywalizacje odbyły w sali lustrzanej MDK. Pod koniec czerwca miała miejsce kolejna impreza na torze modelarskim parku osiedla T. Kościuszki. Do zawodów mikroszybowców „Kamikadze w akcji” stanęli uczestnicy zorganizowanych dzień wcześniej warsztatów modelarskich „Szybowiec – jak to łatwo zbudować”.

Warsztaty teatralne
Ci, którym marzy się aktorska kariera, wzięli udział w kilkudniowych warsztatach teatralnych „Ja człowiek – Ja artysta – Stworzymy coś razem”. Poprowadziła je Joanna Witos, aktorka Teatru Muzycznego w Lublinie. Jak widać na zdjęciach, podczas zajęć powstawały nie tylko scenki teatralne.

Warsztaty kulinarne
Podczas tegorocznych spotkań poznawaliśmy kulturę i kuchnię Polski, Chin, Włoch i Meksyku.

Dobre bo polskie – warsztaty kulinarne w Hotelu Kozak
Podczas smakowitych zajęć robiliśmy sałatkę jarzynową oraz pierogi: ruskie i z czereśniami. Na koniec był czas na degustację przygotowanych potraw. Organizatorzy przygotowali też niespodziankę: zwiedzanie hotelu.

Włoskie Wakacje – warsztaty kulinarne w Hotelu Kozak
Kolejne warsztaty zdominowały włoskie smaki: pizza z mozzarellą, makaron z sosem pomidorowym i parmezanem oraz zupa-krem z cukinii. W kuchni unosiły się zapachy bazylii i czosnku. A na koniec – uczta!

Meksykańskie wariacje – warsztaty w Champion Sport Pub
Meksykańską atmosferę, muzykę i smaki znaleźliśmy w Champion Sport Pub. Na stole pojawiły się tortille, burrito i nachos. Odkryliśmy smak smoczego owocu i karamboli, a nawet marynowanego kaktusa. Można było przymierzyć poncho i sombrero, a nawet samemu zrobić taki meksykański kapelusz. Nie zabrakło też czasu na rekreację, a kręgle i bilard zrobiły prawdziwą furorę.

Warsztaty kulinarne Smaki Azji w Champion Sport Pub.
Tym razem przygotowywaliśmy gofry bąbelkowe. Było baaaardzo słodko… Robiliśmy też azjatyckie smoki, a nawet spotkaliśmy się z ratownikiem i graliśmy w kręgle

 

Warsztaty plastyczne
Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne i warsztaty naukowe. Malowaliśmy, robiliśmy kolorowe slajmy i magnesy na lodówkę, a nawet przygotowaliśmy samodzielnie mydełka i sole do kąpieli. Stworzyliśmy też m.in. własne malutkie tornado i pachnące kremy. A potem jeszcze wyczarowaliśmy z pomocą farb podwodny świat. Warsztaty nie tylko były sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale też okazją do nauczenia się nowych rzeczy.

Warsztaty wokalne
Schody do sławy to była propozycja dla tych, którzy lubią śpiewać. Uczestnicy nie tylko nauczyli się nowych piosenek, ale także dowiedzieli się, jak najlepiej wykorzystać swój głos i w jaki sposób przepona może pomóc podczas śpiewu.

Eksperymenty wokalne
Warsztaty pod taką nazwą zorganizowaliśmy wspólnie ze studiem nagrań sQuat
Wokalne eksperymenty prowadziła Natalia Dorota Lubrano – doświadczona wokalistka, eksperymentująca z wieloma gatunkami muzycznymi. Związana z wrocławską sceną muzyczną, autorka tekstów i muzyki.

Wycieczki
Prawdziwą furorę podczas Kolorowego Lata w Mieście robiły wycieczki. Gdzie pojechaliśmy w tym roku?

Wycieczka do Rąblowa – 4 lipca
Zwiedzaliśmy parku labiryntów i miniatur. Była też fascynująca lekcja przyrody oraz wiele innych atrakcji.

 

Wycieczka do Wioski Tatarskiej w Studziance – 9 lipca
W programie znalazło się zwiedzanie Muzeum Wsi Podlaskiej i cmentarza tatarskiego. Nie zabrakło też gier i zabaw podwórkowych, strzelania z łuku i zjazdów tyrolką.

 

Wycieczka do Puław i Kazimierza – 11 lipca
Świetnie bawiliśmy się podczas warsztatów w Manufakturze Bursztynu, udaliśmy się w rejs po Wiśle, obserwowaliśmy ptaki, zwiedziliśmy urokliwe uliczki Kazimierza i pokrzepiliśmy pysznym obiadem.

 

Wycieczka do Parku Dźwięków w Dąbrówce – 16 lipca
Dużo się tu działo. Były gry i zabawy podwórkowe, robienie kalejdoskopów i tajna misja, podczas której szukaliśmy… dudka. Park Dźwięków to miejsce, do którego na pewno jeszcze wrócimy.

 

Wycieczka do Zawieprzyc – 18 lipca
W lochach zawieprzyckiego zamku szukaliśmy duchów. Udało się nam nie zgubić, więc skorzystaliśmy też z innych atrakcji

Wycieczka do Bałtowa – 23 lipca
Podczas tej wyprawy czekał na nas JuraPark pełen dinozaurów. Odwiedziliśmy też m.in. oceanarium i park miniatur

 

Wycieczka do Lublina – 25 lipca
Gościli nas: Edukido i Lubartowska 77. To były bardzo inspirujące warsztaty. Układaliśmy klocki Lego i graliśmy w planszówki. Mieliśmy też wyjątkową okazję zagłębić się w świecie niewidomych

 

Wycieczka do pałacu w Kurozwękach – 30 lipca.
To była ostatnia wycieczka tych wakacji. Odwiedziliśmy pałac w Kurozwękach i krainę w której żyją… bizony

 

Warsztaty taneczne
Summer Dance Workshop 2019
Letnie warsztaty taneczne dla wszystkich miłośników tańca jazzowego. Poprowadziła je Małgorzata Ziółkowska – kierownik baletu Kieleckiego Teatru Tańca. Pod jej okiem taneczny kunszt szlifowało ponad 30 osób.

Zajęcia stałych form MDK
Uczestnicy zajęć stałych form MDK nawet podczas wakacji doskonalili swoje umiejętności oraz przygotowywali się do zbliżających się koncertów, wystaw i konkursów.

Pracownia Color Wheel

Robiliśmy kolorowe slajmy, piękne grafiki i fantastyczne prace z użyciem techniki filcowania. Wśród prac z filcu znalazła się nawet biżuteria.

Klub Boogie Opus Twist
Tancerze z Klubu Boogie Opus Twist uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Agnieszkę Cherubińską i Grzegorza Cherubińskiego, wielokrotnych Mistrzów Polski, Wicemistrzów Świata i Mistrzów Europy w tańcu boogie woogie. W dwudniowych warsztatach uczestniczyło ponad pięćdziesięciu tancerzy podzielonych na grupy ze względu na wiek i poziom umiejętności.

Pracownia plastyczna Modna Sztuka
Tutaj podczas wakacyjnych spotkań powstały „Skarby w rybackiej sieci”, czyli piękne sznurkowe makramy zdobione muszlami.

Skip to content