LATO W TEATRZE 2019

Lato w Teatrze – Nibylandia dotarła do Chełma – 3-4 lipca 2019

Spektakl „Piotruś Pan”, warsztaty teatralne i parada ulicami miasta
To było niezwykłe wydarzenie artystyczno-edukacyjne zorganizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie i Teatr Pinokio w Łodzi.
Na początek, 3 lipca warsztaty teatralne, które zakończyła parada ulicami miasta.


Całość wydarzenia zwieńczył spektakl „Piotruś Pan” w reżyserii Konrada Dworakowskiego, który odbył się 4 lipca w Parku Miejskim przy hotelu Kamena a zakończył go koncert zespołu Ładne Kwiatki. Warto wspomnieć że spektakl odbył się w specjalnie rozstawionym w tym celu namiocie cyrkowym.

To nie wszystko – „Dajmy odrobinę siebie…”, te słowa usłyszeliśmy dzisiaj podczas oddawania krwi przez aktorów teatru Pinokio z Łodzi – uczestników projektu „Lato w Teatrze” – w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Chełmie – „To dla nas tylko niecała godzina z życia, a może uratować życie wielu.

W piątek, 5 czerwca odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „Lato w teatrze”. Prezydent Miasta Chełm, Andrzej Kosiniec, gościł w swoim gabinecie dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury Joannę Wilkołaską oraz przedstawicieli partnerskich ośrodków kultury biorących udział w projekcie: dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach Sylwię Jasiuk i dyrektor Centrum Bibliotek i Kultury Gminy Chełm w Okszowie Irenę Wawerską.
Prezydent naszego miasta serdecznie podziękował za owocną i inspirującą współpracę podczas realizacji działań artystycznych w ramach programu „Lato w Teatrze” doceniając zaangażowanie i otwartość na nowe wyzwania, które w znacznym stopniu przyczyniły się do zapewnienia sukcesu tego przedsięwzięcia.

Skip to content