KLUB MODELARSKI DEDAL I IKAR

KLUB MODELARSKI DEDAL I IKAR


Zrzeszamy pasjonatów miniaturowego lotnictwa. Na zajęciach budujemy modele latawców, szybowców halowych, balonów na ogrzane powietrze, szybowców swobodnie latających, samolotów latających na uwięzi i samolotów zdalnie sterowanych z napędem elektrycznym oraz spalinowym. Na treningach uczymy się kierowania zbudowanymi modelami, doskonalimy technikę startu, opanowujemy sposoby szukania noszeń termicznych, dopracowujemy celność lądowań. W przypadku samolotów akrobacyjnych, pracujemy nad precyzją pilotażu.

Nie tylko samoloty, latawce i inne „maszyny” latające są atrakcją naszej pracowni. Zapraszamy również entuzjastów samochodowego szaleństwa w miniaturze. W „stajni” czekają na ujeżdżenie trzy rasowe terenówki Himoto „Trojan” z napędem na cztery koła i wydajnym motorem. Spotykamy się w budynku Filii MDK przy ul. Czarnieckiego 8.

Uczestnikom naszych zajęć umożliwiamy udział w atrakcyjnych treningach, zawodach i piknikach modelarskich. Ponadto uczestniczymy w zawodach miejskich, wojewódzkich i ogólnopolskich z mistrzostwami Polski włącznie.

Nauczyciel: Tadeusz Stachniuk

Skip to content