PRACOWNIA CERAMICZNA ANGOBA

Nowa pracownia ceramiczna „Angoba” w MDK przy Czapli, przy ul. Czarnieckiego 8 już tętni życiem. Tworzą tu dzieci z pracowni plastycznych MDK: Color Wheel – nauczyciel Elżbieta Krzywicka i Modna Sztuka – nauczyciel Justyna Malicka -Sławińska przygotowując płaskie i przestrzenne formy ceramiczne.

Część prac została już wypalona w piecu i czeka na szkliwienie. Ugniatanie, wałkowanie (formowanie), ozdabianie… A pomysły sypią się jak z rękawa! Warto zaznaczyć, że zajęcia ceramiczne rozwijają wyobraźnię i wrażliwość artystyczną. Do tego jest to też proces wspierający rozwój motoryki dziecięcych dłoni.

Bardzo cieszymy się, że nasi wychowankowie zyskali możliwość uczestniczenia w tak fascynującym procesie twórczym. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wielka pomoc rodziców dzieci z pracowni Color Wheel i Modna Sztuka. Dzięki ich wsparciu finansowemu mogliśmy sfinalizować zakup pieca do wypału ceramiki. To przedsięwzięcie wsparli też sponsorzy: firma Inter Plus Sp. z o.o. i firma HMP. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za pomoc.
Kupno pieca, otworzyło przed nami nowe twórcze możliwości. Dzięki niemu, dzieła naszych młodych artystów nie muszą już wracać do kotła z gliną, jak było to do tej pory. Za to mogą być utrwalone i cieszyć na dłużej.

Pracownia Ceramiczna „Angoba” przed…

Pracownia Ceramiczna „Angoba” po…

MDK ze swojej strony dołożył starań, aby pozyskać i urządzić przestrzenne atelier, w którym znalazła miejsce nowa pracownia. Wnętrze nabrało nowego charakteru z drewnianymi blatami, pięknie odnowionymi ścianami i nowym oświetleniem. To wszystko razem stworzyło świeżą przestrzeń; idealne warunki do twórczej pracy naszych dzieci.

Skip to content